Vissza a nyitóoldalra Vissza a nyitóoldalra Vissza a nyitóoldalra







   2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002



Magyarország újraindítását segítik majd a fiatalok

[@ 09.10.04.] A Heves megyei Oroján Sándort a Fidelitas Országos Választmányának alelnökévé választották a szervezet békéscsabai ülésén.



A szocialisták most a túlélésükért és a mentelmi jogukért küzdenek, ezért ki kell ábrándítanom mindenkit, aki azt gondolja, hogy a 2002-es, vagy a 2006-os kampánynál már nem lehet rosszabb. A 2010-es az eddigi legdurvább kampány lesz. Amit kapunk, azt nem tesszük a mellényzsebünkbe - fogalmazott Szijjártó Péter, a Fidelitas országos választmányi ülésén, Békéscsabán. A Fidelitas volt elnöke hozzáfűzte, az MSZP ifjúsági támogatottsága szétesett. A volt baloldali ifjúsági szervezet tagjainak egyik része börtönben van, a másik része szabadlábon.



Nyilvános üléssel kezdődött a Fidelitas választmányának programja szombaton Békéscsabán, ahol Vantara Gyula polgármester a megyeszékhely értékeit mutatta be a politika leendő és jelenlegi szereplőinek. Szijjártó Péter a szocialista-liberális kormány elmúlt hét évi "eredményeiről" szólva kiemelte az államadósság és a munkanélküliek számának drasztikus növekedését. A politikus elmondta, Magyarország a 2002-es régió elsőből, betonbiztos sereghajtóvá vált az Európai Unióban. Szijjártó szerint "ezt nem lehet megúszni, az nem fog menni, hogy ezek az emberek nyugodtan elsétáljanak."



Török Gábor előadásában a mi volt, mi van most, mi várható időegységben próbálta elhelyezni a magyar politikai életet. Véleménye szerint az öszödi beszéd után a kormány a hitelességét veszítette el, ám a népszerűségén javíthatott volna a gazdasági válság, ha képes azt kezelni. Most már látszik, hogy a gazdasági válságnak nem volt pozitív hozadéka a kormány számára, hiszen nem tudta azt kezelni. Ezáltal a baloldalon, hitelességi mellett cselekvési válságról is beszélhetünk. A politológus arról is beszélt, a nyári EP-választások után nem vonhatók le messzemenő következtetések a jövő évi országgyűlési és helyhatósági választásokkal kapcsolatban.



Mint mondta, hibát követ el az, aki a június 7-ei eredményeket felszorozva próbálja megjósolni a 2010-es voksolás végkifejletét. Véleménye szerint három lehetőség van, amelyek közül az egyik az MSZP konszolidációját, a másik a Fidesz dominanciáját, a harmadik pedig a baloldal átalakulását jelenti. Véleménye szerint ez utóbbira egyre kisebb az esély, mivel az LMP maga sem tudja, hogy mit akar, az MDF-nél pedig a hiteltelenséggel van a baj. Török Gábor azt is kifejtette, nehéz lesz a baloldalon úgy kampányolni, hogy a biztos szocialista szavazók jelentős része is úgy gondolja, a választásokat a Fidesz nyeri.



Varga Mihály volt pénzügyminiszter, a Fidesz országos alelnöke szerint a jelenlegi kormány szemlélete jelenti a legnagyobb problémát. A költségvetés tervezésekor a magyar munkavállalók kétharmadát foglalkoztató hazai kis- és középvállalkozásokat kellene erősíteni és támogatni, nem pedig elvonásokkal sújtani a társadalmat. A klasszikus példát idézve kijelentette: "nem az a megoldás, hogy ugyanazt a tortát egyre több szeletre vágjuk, hanem az, ha veszünk egy nagyobb tortát". Nagyobb tortát csak akkor lehet szétosztani Magyarországon, ha nő a gazdasági teljesítőképesség. Ehhez pedig a gazdaság támogatására van szükség. A volt pénzügyminiszter példaként említette, hogy versenyképesség tekintetében valóban előrelépett az ország az elmúlt évben a hatvankettedikről az ötvennyolcadik helyre. Ez dicséretes, de ehhez az is hozzátartozik, hogy a versenyképességi listán 2002-ben az ország a huszonkettedik volt! Varga szerint először is vissza kell szereznie az országnak a hitelét. Addig, amíg nem erősödik meg a gazdaság, a fizetőeszközünk sem ér sokat. Nem véletlen, hogy sokan a devizahitel mellett döntöttek. Varga Mihály előadása végén kijelentette, jelenleg ott tartunk, hogy: "négy-öt tornacipős fiatal döntése Londonban vagy Frankfurtban, meg tudja rengetni a forintot."

A tisztújításon újabb két évre elnöknek választották Koszorús Lászlót.
Alelnökök lettek: Demeter Zita, Balog Gergely, Magera Tibor, Oroján Sándor és Radnóti Ákos.